Nyugatról hergelik, módszerük a hazudozás, céljuk az erőszakkal történő kormányra jutás. A magyar baloldal ugyanabból a kottából játszik, mint a leninista bolsevikok 1917-ben, amikor német titkosszolgálati segítséggel először az orosz cárt, majd a legitim kormányt is elkergették. Hátborzongató a párhuzam az 1917-es oroszországi, és a jelenlegi hazai események között a klasszik bolsevik stratégiát elemezve.
Mosolyogjunk, vagy sírjunk azon, hogy baloldali tiltakozók 97 évvel a bolsevista "szovjet" hatalomátvétel után újrajátszották a Téli Palota 1917-es ostromát? A helyszín ezúttal Budapest volt, a felheccelt tömeg pedig a magyar országgyűlés épületét ostromolta meg.
Bár a Közfelháborodás Napja önmaga paródiájába fulladt, a bolsevikok 97 évvel ezelőtti hatalomátvételével mutatkozik pár döbbenetes stratégiai megfelelés - azon felül is, hogy mind a leninista bolsevikok, mind a mostani tüntetők fixa ideája volt, hogy a múltat el kell törölni :)
(Ez a videó a Közfelháborodás Napján készült.)
Lássuk a legviccesebb párhuzamokat a két esemény, a Nagy Októberi Szocialista Forradalom első napja, és a 97 évvel későbbi Közfelháborodás Napja között - már amennyiben valaki tud nevetni a primitív, maga se tudja, kik által, milyen szándékkal, milyen célok elérése ügyében artikulátlan hangon üvöltöző szónokok beszédeivel felheccelt, gondolkodni képtelen csürhe tombolásán:
----------
Egykor: 1917 februárjában Oroszországban az első világháborús események, a katonai összeomlás és az éhínség miatt az ország fővárosában, Szentpéterváron forradalom tört ki, mely II. Miklós cár lemondásával végződött. A hatalom azonban nem a polgári demokratikus kormány kezébe került: a kormánnyal párhuzamosan árnyékkormányként munkástanácsok, "szovjetek" kezdték meg működésüket.
Ma: 2008-ban a nyugati világban gazdasági válság tört ki. Magyarországon a válság jelei ettől függetlenül, már évekkel korábban jelentkezni kezdtek - a nép elégedetlenségét az akkori kormányok egyrészt hitelfelvételekkel, másrészt megszorító intézkedésekkel próbálták kézben tartani. 2006-2008 között folyamatos kormányválság lépett fel, 2009-ben megbukott a miniszterelnök. Helyére egy, a nyugati hatalmak által szívesen látott üzletember, Bajnai Gordon került.
----------
Egykor: Leninék 1917 februárjától egészen az év közepéig lázították a népet. 1917 júliusában, mielőtt az orosz hadsereg beavatkozott volna a fronton, Lenin emberei megpróbáltak felkelést kirobbantani a hátországban: az úgynevezett „júliusi napok” 500 000 fős tömegtüntetései során próbálták meg a fordulatot, és a hatalomra jutásukat kierőszakolni, de nem jártak sikerrel.
Ma: A jelenkori magyar baloldal a 2010-es két vereség után hosszú ideig nem hallatta a hangját. 2012 őszén került Bajnai Gordon ismét elő, kijelentette, hogy visszatér a politikai életbe, és a baloldali pártokat tömörítő "ernyőszervezetet" kíván létrehozni. Nyilvánvaló lett, hogy a baloldali érdekcsoportok képtelenek a 2014-es választásokon összefogva kormányváltó erőként fellépni, így taktikát változtatva, 2013 ősze és 2014 ősze között "pártoktól független"-ként emlegetett kormányellenes töntetéseket kezdtek szervezni.
----------
Egykor: 1917 július elején megbukott a bolsevik kormányellenes puccskísérlet. Vezéralakjuk, Vlagyimir Iljics Lenin, sokéves emigrációja egykori helyszínére, Nyugat-Európába, azon belül ezúttal Svájcba menekült. Lenin Németország és az Osztrák-Magyar Monarchia képviselőivel találkozott. Azt feltételezik, hogy finn, vagy német katonákból álló elitalakulatot közreműködésével tervezte a koalíciós kormányzásra törekvő demokratikus kormánytól megszerezni a hatalmat.
Ma: 2010-ben a magyar baloldal két választást, majd 2014-ben újabb három választást zsinórban elveszített. A drámaian lecsökkent belföldi támogatottságuk ellensúlyozására nyugat-európai szövetségeseket kerestek. Egyes nyugat-európai és amerikai lapok és hírportálok szinte kritika nélkül támogatják a 2014-ben demokratikusan választott Orbán-kormány megdöntésére szerveződő baloldali ellenzéket - és nem lebecsülendő az ebből az irányból érkező anyagi támogatás mértéke sem.
----------
Egykor: A német titkosszolgálat által az emigrációból Oroszországba juttatott Lenin "permanens forradalmat" hirdetett, amelynek lényege az volt, hogy a demokratikus feltételeket csak addig kívánja fenntartani, amíg az ország egész területén ki nem épül a "szocialista berendezkedés".
Ma: Gyurcsány Ferenc 2014-ben az első elveszített választás után megfogadta, MINDENT meg fog tenni annak érdekében, hogy megbuktassa a demokratikus választás után megalakult Orbán-kormányt. A Fidesz alig fél évvel később kijelentette: "André Goodfriend Gyurcsány Ferenc kottájából játszik." - bár ennek a fordítottja legalább annyira elképzelhető, vagyis az, hogy a kotta nyugati, és abból játszik a hazai ellenzék.
----------
Egykor: Bár 1917 nyarán Lenin elhagyta az országot, a bolsevik eszmék egyre népszerűbbek lettek. A sikereket látva a központi bizottság októberben úgy döntött, hogy megkísérlik az erőszakos hatalomátvételt. Felállították a Forradalmi Katonai Bizottságot, amelynek fő feladata a puccs megszervezése lett.
Ma: A baloldalt támogató hazai és nemzetközi média úgy állítja be a magyarországi helyzetet, mintha az Orbán-kormánnyal szembeni felháborodás - amelyekkel kapcsolatban magukat és pártjukat meg nem nevező baloldali politikusok gyenge-közepes érdeklődést kiváltó tüntetéseket szerveznek - országos szintű, elsöprő méretű lenne.
----------
Egykor: Lenin forradalmi terveinek megvalósulását a demokratikusan kormányzó Ideiglenes Kormány egy rossz döntése is segítette. Kerenszkij kormányfő lázadónak kiáltotta ki a saját oldalán álló Kornyilov generálist, majd a "lázadás" letörésére felfegyvereztette a saját ellenfeleihez hű, korábban betiltott Vörös Gárda osztagait, akik között állítólag sűrűn előfordultak kétes egzisztenciájú elemek is.
Ma: Az Orbán-kormány 2014 őszén hatalmasat hibázott egy egyébként szinte súlytalan adónem beígérésével, amely magas labdát kihasználva az ellenzék viszonylag nagy számú - tízezres - tömeget tudott az utcára vinni. Látva a "netadó" elleni tüntetés sikerét, az ellenzéki politikusok és támogatóik - szigorúan a háttérben és névtelenségben maradva - a NAV-ot vették célba. Egyes NAV-os vezetők állítólagos, tényekkel és bizonyítékokkal soha alá nem támasztott korrupciós ügyeit számonkérve próbálják a tájékozatlan embereket újra és újra az utcára vinni.
----------
Egykor: Az ingatag orosz belpolitikai helyzetet és a polgári kormány népszerűtlen intézkedéseit kihasználva Lenin a nyugati titkosszolgálatok segítségével titokban visszatért, és 1917 október 25-én - a Gergely-naptár szerint november 7-én - Trockij közreműködésével Szentpéterváron felkelést robbantott ki. Lenin hagyományosan jó kapcsolatokat ápolt a nyugati államok titkosszolgálataival, már az 1917-es év elején Svájcból is az ő segítségükkel térhetett vissza Oroszországba, hogy puccsot kíséreljen meg a kormány ellen.
Ma: A jelenlegi baloldal mind Nyugat-Európában, mind az Egyesült Államokban erős támogatókkal rendelkezik, amely körök készek akár komoly anyagi áldozatokat is hozni, hogy a 2010-ben, majd 2014-ben rendezett demokratikus választásokon porig alázva megbukott baloldal megerősödjön. Egyesek a Wikileaks-szivárogtatásokra hivatkozva titkosszolgálati támogatottságot is feltételeznek, mások biztosan tudják, hogy az "ötödvonalbeli CIA-ügynök" André Goodfriend - az USA konzulátusának ideiglenes ügyvivője - gondosan ápolja kapcsolatait a vezető baloldali magyar értelmiséggel.
----------
Egykor: 1917 október 25-én (november 7-én) Lenin visszatért Szentpétervárra. Lezáratta a fővárosba vezető utakat, majd megkezdte a kulcsfontosságú középületek és kormányhivatalok elfoglalását. Az utolsó, bolsevikok által elfoglalt objektum a Téli Palota lett. Foglyul ejtették az őrséget és az ott tartózkodó minisztereket. A bolsevik hatalomátvétel megtörtént.
Ma: A baloldali ellenzék leplezetlen célja, hogy ismét előidézzen egy, a "taxisblokádhoz" hasonló országos ellenzéki megmozdulást. Ennek érdekében aktivistáik 2014. november 17-én estére számos nagyváros forgalmasabb csomópontjaira, tereire szerveztek tiltakozó csoportokat. A vidéki akcióik egyelőre nem tudták országos méretű, nagy létszámú tömegeket megmozgató akciókká kinőni magukat.
----------
Egykor: 1917. november 7-én a Téli Palotába özönlő felfegyverzett, felhergelt csőcselék hatalmas pusztítást végzett az épület berendezésében.
Ma: Senki nem tudja, hogy ki, milyen célből, milyen utasításokkal ellátva hergelte fel a 2014. november 17-én a Parlament előtt a rendőrökkel farkasszemet néző, egymást a bejárat felé lökdöső, tolongó csőcseléket, miért, milyen céllal akartak mindenképpen bejutni, és mi lett volna, ha sikerül bejutniuk az épületbe.
Remélem, a hétfői Közfelháborodás Napján a piros, CCCP feliratú pulcsiban pózoló idióta kölyök által közvetített üzenet is a helyére kerül a fenti párhuzamokat végigolvasva.
(Ezek a részletek Eizeinstein filmjéből valók, melynek címe: Október)
.
Oszd meg a posztot és uralkodj magadon :)